Strategia i nasze metody działania
MISJA i STRATEGIA
Naszą misją jest promocja wiedzy w obszarze inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania majątkiem (wealth management). Obalamy mity związane z inwestowaniem, przywracamy racjonalność, promujemy najlepsze, sprawdzone na świecie praktyki. Nasz przekaz kierowany jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się zarządzaniem majątkiem klientów (doradcy finansowi, doradcy inwestycyjni), jak i wszelkich innych osób zainteresowanych tą tematyką.
Znajdziesz tutaj, drogi czytelniku, analizy, teksty, źródła, które mogą być wykorzystane podczas budowy lub modyfikacji instytucjonalnego doradztwa inwestycyjnego. Materiały mogą też służyć osobom indywidualnym, pomagając budować rozsądne strategie inwestycyjne, które mają realne szanse pomóc osiągnąć wyznaczone cele (np. zabezpieczenie emerytalne). Łączymy najlepsze światowe standardy w obszarze inwestycji z praktyką. Nasze podejście bazuje na dwóch filarach: etyki rozumianej jako działanie w najlepiej pojętym interesie klienta oraz wiedzy. Sama wiedza bez etyki jest niebezpieczna. Sama etyka bez wiedzy jest warunkiem niewystarczającym i może okazać się równie szkodliwa.
Naszą pracę dedykujemy:
DLA KOGO?
Doradcom klienta, osobom zainteresowanym inwestowaniem
Menedżerom inwestycyjnym i innym osobom zajmujących się szeroko pojętym doradztwem inwestycyjnym
Studentom oraz innym osobom związanym naukowo z inwestycjami
Innym organizacjom pozarządowym zajmującym się etyką i ochroną inwestorów indywidalnych
Blog
Inwestowanie zrównoważone
Inwestowanie zrównoważone w zarządzaniu majątkiem Inwestowanie odpowiedzialne społecznie czy też inwestowanie oparte o wartości jest w Polsce mało znane.
Dekady realnych strat na obligacjach przed nami?
Według analizy Hirschmann Capital w okresie od początku XIX w., z 52 krajów, których zadłużenie osiągnęło 130% PKB zaledwie jeden nie zbankrutował (naturalnie jest to Japonia). Tam, gdzie kraje nie były zadłużone w obcej walucie bankructwo najczęściej przejawiało się podwyższoną inflacją, dewaluacją waluty, często w połączeniu z represją finansową.
Wysokie poziomy depozytów? I co z tego.
Sporządziliśmy małe porównanie poziomu depozytów na tle inflacji w okresie ich trwania. Naszymi depozytami była stawka WIBID, miarą inflacji – CPI w okresie trwania depozytu (czyli przyszła, roczna inflacja).